GLAS, 3 st. Vinglas med gravyr, Glasskål med lock, miniatyrvas.
Vinglas med förgylld gravyr med krona, 1700-tal. Höjd 16,5 cm.
Graverad glasskål med lock, höjd 12,5 cm, samt tillhörande miniatyrvas med gravyr, höjd 10 cm.
Nagg. Spricka. Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.