13 gafflar, längd 17,5 cm
12 knivar, 21 cm
12 matskedar, 2 olika längder 20 och 21 cm
18 dessertskedar, 3 olika längder 15,5-18 cm
29 teskedar, 3 olika längder, 12,5-13,5 cm
1 soppslev, förgylld invändigt, 32,5 cm
3 såsslevar med förgyllda blad, 15-17,5 cm
3 serveringsskedar, av vilka två med förgyllda blad, 20,5-26,5 cm
8 sillgafflar, 12 cm, och 1 charkuterigaffel, 15 cm
2 sardingafflar
2 saltskedar
2 sockertänger
3 syltskedar av olika form, med förgyllda blad, 11,5-14 cm
2 tårtspadar, 17 och 21,5 cm
Sammanlagd vikt exkl delar med stålblad ca 2840 g.
Stämplade ca 1926-68.
Graveringar. Sedvanligt slitage.