Broschens/hängets mått 51 x 44 mm. Turun Hopea, Åbo 1984. Delvis förgyllt.
Armbandets inre omkrets 17 cm. Hängets mått 20 x 15 mm. Kultateollisuus, Åbo 1974.
Vikt 24,1 g.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.