Gudsmoder av Iverskaja. Ikon, tempera på pannå. Risa delvis förgyllt Okänd mästare Moskva. 18 x21 cm. Kiota 18x24 cm.
Åldersrelaterat slitage och skador. Glaset sprucket på kiotan.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10