Bronserad och målad spegel. Krön samt nederdel med infällda antikiserande gouacher. Otydligt med Stockholms hallstämpel. Krönande bandrosett. 189 x 72 cm.
Renoverad och kompletterad, lagningar och förstärkningar, senare bronsering, målning och glas. Slitage, repor, märken, färgbortfall, anlupet glas.