JOAN MIRÓ, böcker, 5 st, "Miró Lithographe", vol. I-V, 1972-1992.
Fransk text. Med färglitografier av Joan Miró. Utgiven av Maeght Éditeur. 33 x 26 cm.
Ej genomgångna. Slitage- Färglitografiska omslag med smärre skador och slitage. Mindre veck.