HANS J WEGNER, STOLAR ett par, "Hjertestolen", Fritz Hansen, Danmark
Stomme i ek, sits klädd i svart skinn. Sitthöjd 43. Höjd 74. Bredd 56,5 cm.
Stommen med slitage och smärre repor. Sitsarna med kraftigt slitage och skador.