BARBRO NILSSON, VÄVNAD, "Grön kvist", ca 61,5 x 47 cm, signerad BN
(för MMF AB). Troligen komponerad omkring 1950. Baksidan med påsydd etikett.
Något slitage och smutsig, obetydliga skador.