Emaljerade i diverse färger. Längd 10 cm. Stämplade "Sterling Finland". Vikt 293 g. Klädd ask för tolv skedar.
Emaljskador. Slitage och smärre anlöpningar i förgyllningen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10