2 karaffer med handtag, Gunnar Nylund. Höjd 23 och 26 cm.
Vas, Vitglaserad, Gunnar Nylund. Höjd 19 cm.
Vas, Blåglaserad, Carl-Harry Stålhane. Höjd 28 cm.
Smärre nagg. Ett märke på den blå vasen. Slitage och repor på den Vita vasen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10