LIISA HALLAMAA (LARSEN), servisdelar 13 st. keramik, sign. LH, Alamaa. 1970-tal.
3 Muggar med fat, h. 11 cm 6 mindre muggar/glas, h. 8 cm Skål, h 12 d. 22 cm 2 fat, d. 16,5 cm Vas, h. 12 cm
En liten mugg med nagg. Smärre slitage
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10