LARS HELLSTEN, VAS OCH SKÅL, glas, signerade och daterade.
Vasen numrerad Orrefors 9564-61 660-999 och daterad 2001, höjd 16 cm.
Skålen numrerad Orrefors 9573-61 291-999 och daterad 2002, diameter 26 cm. I förpackningar.
Helhetsintrycket är gott.