Bl.a: Maximilian.
Johannes Hoffmann, tidigt 1600-tal.
Gustav III, efter målning av scheffer.
Kejsar Rudolf, (nuvarande Tjeckien).
Carl den 12:e
Karl den III.
Gustav Adolf,
Louis den XV,
Ludvig XV.
Bladstorlek ca 33 x 26 cm - 64 x 46 cm.
Gulnad. Skador. Revor. Fläckar.