Bestående av; 15 mattallrikar (2 andra sortering (diameter 23 cm), 12 förrättstallrikar (diameter 21 cm), 4 sopptallrikar (diameter 20 cm), 8 sopptallrikar, diameter 21 cm). 4 ovala uppläggningsfat (längd 25, 31, 36, och 42 cm). såsbåt, fat, karott med lock, senapsburk, kryddkar, 8 askfat.
Nagg, ngn del andra sortering. Bruksslitage.