ILMARI TAPIOVAARA, STOLAR, 4 st, "Fanett", Edsbyverken.
Stomme av bok samt med teakfanerade sitsar. Sitthöjd ca 41 cm. Bär tillverkarens etiketter, stämplade.
En sits med fanerskada och märken. Sedvanligt slitage.