Fanerat med mahogny. Sargen med dekor av vågmönster, sju iläggsskivor à 129 x 50 cm inkl sarg. Bordet med extra stödben undertill. Diameter 130 cm (total längd 480 cm). Höjd 76 cm.
Åldersrelaterat slitage. Repa i tillägskiva.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.