LENNART OLSON, Fotogravyr signerad Lennart och numrerad 2/30 och daterad -92
"Ponte di Navia de Svarina", 1961. Fotogravyr, bildyta 25,5 x 20 cm.
Ej examinerad ur ram. Förefaller vara i god kondition.
Karin & Lars Hall Collection.
Privatsamling, Stockholm. Inköpt på Bukowski Auktioner auktion 570, Karin och Lars Halls samling av svenskt fotografi, 2012.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "396 Fotografiska förälskelser", 2001.
Rebecka Millhagen (red),"From One Side to the Other - Bridges Photographed by Lennart Olson", 2000, avbildad helsida sid 31.