JOSEPH MALLORD WILLIAM TURNER, kopia efter, olja på duk.
Caernarvon Castle. 64 x 78 cm.
Rispor. Krackelyr. Ytsmuts.
Inköpt i London under mellankrigstiden 1920/30-tal, därefter i arv inom familjen.