HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa "Solenn" T 493/8 1960-tal
För åtta ljuspunkter, stomme av mässing, raster av metall (ej original), diameter 103, höjd 46 cm, etikettmärkt
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Ej funktionstestad. Något sned ljusarm. Repor.
Formgiven 1962