Uppsatsskål med två putti uppbärandes genombruten skål. Dekorerad med blommor och blad. Höjd 32 cm (skador).
Tallrikar, med dekor av växter, med gallerkant, diameter 21,3-24,3 cm (alla andra sortering samt smärre nagg).
Skador, nagg.