ROYAL COPENHAGEN, kaffeservisdelar, 30 st, porslin, "Musselmalet".
11 kaffekoppar med fat 1/719, diameter 13, höjd 6 cm, 2 extra fat medföljer
12 assietter 1/574 diameter 17 cm
1 skål 1/511 diameter 18 cm
2 ljusstakar 1/1138 höjd 10 cm
2 vaser 1/1162 höjd 10 cm
1 skål på fot 22-23 samt 47X diameter 21, höjd 15 cm
1 sockerskål med lock 1/657 höjd 7 cm
Smärre slitage.
1 kaffekopp med spricka
1 assiett med kantnagg