Bronserad ram med förgyllda partier. Krönt av bl a medaljong och rosor. Totalt mått 109x49 cm.
Slitage, skador och visst färgbortfall. Senare spegelglas sitter löst i ramen, senare montering. Krön och nedre dekordel löst sittande, torrsprickor. Renoverad och kompletterad.