FLINTLÅSPISTOL, fransk, signerad Laborde a Paris, 1700-talets mitt
Pipa med oktagonalt kammarstycke och rester av förgylld dekor. Graverat och signerat lås. Stock av valnöt med skuren dekor. Beslag av järn med graverad dekor. Längd 33 cm
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.