KJELL ENGMAN, skulptur, glas, Kosta Boda, signerad, unik.
Champagneflaska med innesluten fisk. Piedestal av strukturlackerad masonit med invändig belysning. Undertill märkt "7470447 Kosta Boda Unique Kjell Engman" samt signerad framtill. Höjd skulptur exkl. piedestal 49 cm, höjd inkl. piedestal ca 161 cm.
Ytliga repor, luftbubbla i ytan. Belysningen ej funktionstestad. Piedestal med fläckar.