NIELS GAMMELGAARD, soffa, "Moment", Ikea, sent 1900-tal.
Stomme av kromad metall. Lösa sitt- och ryggdynor klädda med svart textil. Längd ca 170, sitthöjd 37, höjd 63, djup 75 cm
Smärre slitage. Märken. Fläckar.