KAFFESERVIS, 15 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.
Fem kaffekoppar med fat (1/719), sex assietter (1/574), kaffekanna (1/518), sockerskål, gräddkanna samt kakfat (1/513). Kopparnas höjd 7 cm. En kaffekopp (1/719) med ej tillhörande underfat (1/756) medföljer.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.