KARL ERIK EKSELIUS, fåtöljer, ett par, "Mondo", JOC, 1900-talets senare del.
Stomme av borstad aluminium. Klädd med grått skinn. Sitthöjd 43. Bredd 60. Djup 57. Höjd 85 cm.
Slitage. Repor. Märken.