Bronserad. Spegel med fasetterat glas. Konsolbord med senare lös skiva av svart glas. Bredd 70-76. Konsolbordets höjd 66. Spegelns höjd 170 cm.
Ej ursprungligen sammanhörande. Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Maskstungen.