Målad betong. I form av stubbar med murgröna samt kuddar som sitsar. Sex lösa tofsar som ska hänga från kuddarna medföljer. Höjd 50 cm.
Bruksskick. Fläckar. Färgbortfall. Nagg. Delar saknas. Krackelyrer. Senare målning.