Stål, Mekaniskt urverk (manuell), Plexiglas, Läderband (ej original) ca; 1962
Boettnummer 14759 SC-61
Caliber 600
Vernummer 19088833
Fungerar vid enklare test men funktion kan ej garanteras och en genomgång rekommenderas.
Åldersrelaterat slitage. Repor på bakboett. Rostangrepp.