STIG LINDBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsbergs, omkring 1900-talets mitt.
Glaserade i bruna respektive gröna toner, signerade med studiohanden. Vas med utsvängd mynning, "Filigran", med svarta ränder mot vit fond. Höjd 8,5 - 13 cm.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.