Stomme i antikpatinerad metall behängd med slipat glas. Piggbotten, girlander samt krönande plym. Sex ljusarmar samt sju elektriska ljuskällor. Diameter ca 51 cm. Höjd 72 cm.
Ej funktionstestad. Slitage, nagg och anlöpningar. Något ojämna spröt samt ej fullständigt genomgången.