ANNA EHRNER, 72 delar, glas, "Line", Kosta Boda, 1900-talets slut.
Tolv champagneglas, höjd 24 cm.
Tolv rödvinsglas, höjd 22 cm.
Tolv whiskeytumlare, höjd 10 cm.
Tolv sherryglas, höjd 16 cm.
Tolv likörglas, höjd 14 cm.
Tolv selterglas, höjd 8 cm.
Två karaffer (ej "Line") samt tre whiskeytumlare ("Line") och ett selterglas ("Line") medföljer.
Helhetsintrycket är gott. Nagg i dekoren på tre av whiskeytumlarna samt även nagg på dem som medföljer.