Sex champagneglas, höjd 24 cm.
Sex rödvinsglas, höjd 22 cm.
Sex sherryglas, höjd 16,5 cm.
Sex starkvinsglas, höjd 15 cm.
Sex likörglas, höjd 14 cm.
Sex konjaksglas, höjd 11,5 cm.
Sex selterglas, höjd 8 cm.
Två extra konjaksglas (med nagg), två likörglas samt en karaff (ej "Line") medföljer.
Bruksslitage. Ett konjaksglas med nagg. Ett konjaksglas med tillverkningsdefekt.