VILSTOL, "Kroken / Kröken", IKEA, Christer Blomquist, 1970-tal.
Kromad stomme kromad metall. Lös plymå. Nackkudde. Sitthöjd ca 35. Längd 150 cm.
Smärre slitage. Fläckar.