BESTICK, SILVER, kaffebestick, Norge 'Viking rose', 25 delar.
Thorvald Marthinsen Solvvarefabrikk. 12 kaffeskedar, ca 10 cm; 12 tårtgafflar ca 14,5 cm; sockersked, ca 10,5 cm. Modell 220, 249 resp 317. Bär även svenska importstämplar. Ca 325g.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.