FAT, två stycken, samt STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi samt Qianlong (1736-95).
Stekfat i underglasyrblått, med antikviteter och växtligheter, längd 31 cm.
Skålfat i imarifärger, med motiv av trådgård, diameter 22 cm.
Fat i underglasyrblått, med motiv av blommor, diameter 28 cm.
Skador, sprickor och lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.