SERVISDELAR, 27 delar, Royal Copenhagen, "Blå blomst", 1900-talets andra hälft.
1 skålfat på fot (428), höjd 15,5, diameter 21 cm.
1 uppläggningsfat (354), längd 24 cm.
1 ovalt uppläggningsfat (374), längd 31 cm.
1 ljusstake (503), höjd 10,5 cm.
Salt- och pepparkar (641 samt 10/1706), höjd cirka 8 cm.
1 såsbot (563), längd 22 cm.
1 uppläggningsskål (577), diameter 21 cm.
1 runt uppläggningsfat (422), diameter 27 cm.
3 assietter (617)
3 assietter (618)
6 förrättstallrikar (622)
6 mattallrikar (627), diameter 25 cm.
Ljusstake med litet nagg