HALLMÖBEL, art déco, 1920-/30-tal.

Målad samt fanerad med jakaranda och valnöt. Detaljer av mässing. En låda samt ett hyllplan. Med belysning. Bredd 57, djup 20, höjd 193 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Smärre fanerskador. Repor. Märken.

Utropspris
6 000 SEK