Fast stoppade. KLädda med tyg. Ben i björk. Soffans längd ca 170 cm. Sitthöjd ca 43 cm.
Skydd för armlän medföljer.
Slitage. Smärre fläckar. Något nedsutten samt torkad stoppning. Mindre skador.