PERTTI SANTALAHTI, skålar, 2 st, glas, Humppila, Finland.
Bärnstensfärgat glas och klarglas. Signerade Pertti Santalahti. Etikettmärkta. Höjd 15.5-20 cm.
Smärre slitage. Mindre skålen med fotnagg.