23K guld. Stämplad GD&Co, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab. Malmö 1930. Odlad halvpärla, diameter ca 6,5 mm. Ringstorlek 19,25/60. Vikt 5,2 gram.
Ojämn skena. Litet nagg på pärla. Slitage
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.