Fanerad med alm och masurbjörk. Tre lådor med draghandtag av gulmetall. Bredd 90, djup 40, höjd 69 cm.
Slitage. Repor. Smärre fläckar. Torrsprickor. Smärre fanerskador. En mutter till draghandtag saknas. Två ben felaktigt monterade. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10