Ivar Arosenius, "Susanna och gubben".
Signerad och daterad IA 07. Tusch på papper 14,5 x 13 cm.
Ej examinerad ur ram. Pappersförlust.
Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 381, "Vårauktionen", 3-6 april 1968, kat nr 218; Hans Erik Börjesons Samling.