Ek. Tvådelat. Skåp, hullor och lådor. Längd 119 cm. Bredd 48 cm. Höjd ca 133 cm. Nyckel finns.
Slitage. Fläckar. Mindre skador.
Enligt uppgift ritat för Gerlachska huset i Varberg.