HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa 1900-talets andra hälft.
För sex ljuspunkter, stomme av mässing, höjd ca 126, diameter ca 60 cm. Ej monterad, två extra kupor medföljer
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Nagg. Omarbetad (extra ljuspunkt tillagd). Två fästen för kupor ej kompletta