Fanerat med palisander. Kopplade ben. Stämplat med modellnummer 1068, spår av etikett. Längd 160, bredd 71, höjd 55 cm.
Smärre slitage. Ställvis blekt. Smärre brännmärken på skivan.
CITES licence, valid within the EU, included.