Eclectic Auktion S197

110 föremål
144. BUDDHA, brons. Ming stil.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1. FIGURINER, 2 st, elfenben. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
29 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
67. PRAKTVAS, brons. Arkaiserande, Troligen Qing dynastin (1644-1911).
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
174. BRICKA, lack, Burma, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
475. BUDDHAFIGUR, brunpatierad  brons, trol Thailand 1800/1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
564. SKÅL, porslin. Sen Qing dynasti, Kina.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
568. URNA, porslin, Qing dynastin. Kina.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
312. SERVIS, 80 delar, vapenporslin. Qing dynastin, daterad Canton 1910.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK