Ett stycke Stockholmshistoria – Sirishov på kungliga Djurgården F514

23 föremål
Fickurställ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bricka, 1800-tal.
Bricka, 1800-tal.
Klubbat pris
2 211 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Äggställ 1800-tal.
Äggställ 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Block 2 st, 18/1900-tal.
Block 2 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, Gusum, omkring år 1900.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jordglob, 1900-talet början.
Jordglob, 1900-talet början.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Eldhundar, ett par, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Snörhållare, Eskilstuna, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Foder, omkring år 1900.
Foder, omkring år 1900.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Badmintonbollar, 3 st, omkring 1900.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Glasmålningar, 3 st, omkring år 1900.
Utropspris
1 800 SEK
Kungliga fotografier 2 st, Gustav V.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Askfat, omkring år 1900.
Askfat, omkring år 1900.
Klubbat pris
805 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Lykta, turkisk, omkring år 1900.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
500 SEK
Paraplyställ, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fotografier, fyra stycken, varav två kungliga,.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK