Design Sale Helsinki F503

27 föremål
Alvar Aalto, vas, modell 3031, signerad Alvar Aalto.
1d 19 tim
1 000 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Alvar Aalto, vas, signerad Alvar Aalto Iittala -56.
1d 20 tim
1 500 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Alvar Aalto, golvlampa, modell A 809, Valaistustyö.
1d 19 tim
2 500 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Alvar Aalto, bordslampa, modell A704, Valaistustyö.
1d 20 tim
1 200 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Alvar Aalto, golvlampa, modell A808, Valaisinpaja.
1d 20 tim
1 600 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Alvar Aalto, golvlampa, modell A808, Valaistustyö.
1d 18 tim
1 300 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
Alvar Aalto, taklampa, modell A 111, Valaistustyö.,
1d 20 tim
1 100 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Alvar Aalto, vas, modell 3031, Iittala 1950-tal.
1d 19 tim
1 605 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Relief, Artek 1960-tal.
1d 21 tim
Relief, Artek 1960-tal.
400 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR